Menu

Orkla Suomi

Yhteystiedot

Orkla Confectionery &
Snacks Oy

Äyritie 22 
01510 Vantaa
Puhelin: 020 791 8600
Faksi: 020 791 8601

Sähköpostit:
etunimi.sukunimi@orkla.fi
 
Y-tunnus : 0205117-8

Orkla Foods Finland Oy

PL 683

Rydöntie 14 b
20361 Turku
Puhelin: 020 785 4000
Faksi: 020 785 4061
 
Sähköpostit:
etunimi.sukunimi@orkla.fi
 
Y-tunnus : 0203602-3

Toimipaikat

Turun tehdas
Rydöntie 14, portti 3
20360 Turku


Helsingin myyntikonttori
Plaza Business Park Tuike
Äyritie 22
01510 Vantaa

Vieralilijoiden sisäänkäynti Loisteen (Äyritie 20) kautta.

Pihalla on vieraspaikkoja ja niihin voi jättää auton kahden tunnin ajaksi pysäköintikiekon kanssa. Jos on tarvetta jättää auto koko päiväksi, niin Äyritien 20:n vastaanotosta voi hakea pysäköintilapun koko päivälle.

Verkkolaskutustiedot

Verkkolaskutustiedot
Verkkolaskuoperaattori: Tieto Oyj
Verkkolaskuosoite: TE003702036023
OVT-tunnus: 003702036023
Verkkolaskuoperaattorin välittäjätunnus: 003701011385

Ketjumyynti

Valtteri
Turtola

Asiakkuusjohtaja

020 785 4038
valtteri.turtola@orkla.fi

Kari
Kiviluoto

Asiakkuusjohtaja

020 785 4194
kari.kiviluoto@orkla.fi

Reijo
Lammi

Asiakkuusjohtaja

020 785 4028
reijo.lammi@orkla.fi

Kenttämyynti

Antti
Mattila

Kenttämyyntipäällikkö

020 785 4163
antti.mattila@orkla.fi

Aluepäälliköt

Juha
Soininen

Helsinki

020 785 4043
juha.soininen@orkla.fi

Tanja
Sarén

Kotka

020 785 4191
tanja.saren@orkla.fi

Anitta
Laho

Pori, Rauma

020 785 4026
anitta.laho@orkla.fi

Matti
Virtanen

Turku

020 785 4148
matti.virtanen@orkla.fi

Timo
Välimäki

Tampere

020 785 4165
timo.valimaki@orkla.fi

Reijo
Riekko

Jyväskylä

020 785 4046
reijo.riekko@orkla.fi

Heikki
Penttinen

Kuopio

020 785 4051
heikki.penttinen@orkla.fi

Esa
Juusola

Oulu

020 785 4022
esa.juusola@orkla.fi

Juha
Kivilompolo

Rovaniemi (VK & Foodservice)

020 785 4161
juha.kivilompolo@orkla.fi

Foodservice

Sentomat- ja Dressomat-annostelijoiden ja niiden varaosien tilaukset:
Myyntipalvelu
020 785 4102
020 785 4103

Pasi
Kuosmanen

Asiakkuusjohtaja

020 785 4095
pasi.kuosmanen@orkla.fi

Jari
Hyvönen

Ketjumyyntipäällikkö

020 785 4020
jari.hyvonen@orkla.fi

Soile
Mäenpää

Ketjumyyntipäällikkö

020 785 4083
soile.maenpaa@orkla.fi

Ylös